Berlinyolu.com

Almanya’da Üniversite Okumak 2

Almanya’da Üniversite Okumak makalemizde, Almanya’daki Üniversiteleri Eğitim kalitesi, program, fakülteler, Burslar, Yaşam-konaklama gibi özelliklerini değerlendirerek, sizler için sıraladık.

Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek En Popüler Üniversiteler Listesi

6- Karlsruhe Üniversitesi

Almanya'daki En İyi Üniversiteler

 

Tarihçe:

Karlsruhe, 1825 yılında kurulan, Almanya’nın önde gelen teknik üniversitelerinden biridir. Karlsruhe şehrinde yer alır,  bilim, mühendislik, teknoloji ve doğa bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır.

Fakülteler:

Karlsruhe, geniş akademik yelpazede lisans, lisansüstü ve doktora olanaklarına sahiptir. Fakülteler arasında mühendislik, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, kimya, biyoloji, mimarlık,  İşletme bulunmaktadır.

Yurtdışı Öğrencilere Açıklık:

Karlsruhe, yabancılara açık üniversitedir. İngilizce olarak sunulan bölümler mevcuttur, üniversite, uluslararası öğrencilerin entegrasyonu, uyum sürecine yardımcı olacak destek hizmetleri mevcuttur. Bu yüzden Almanya’da Üniversite okumak açısından Türklerin tercih edebilecekleri üniversitedir.

Öğrenim Ücretleri,  Burslar:

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans,  lisansüstü öğrenimi genellikle ücretsizdir. Karlsruhe Üni.’de de genellikle öğrenim ücreti talep edilmez. Ancak, bazı eyaletler öğrenci katkı ücreti (Semesterbeitrag) talep edebilir, ayrıca burs İmkanları vardır.

Yaşam, Barınma:

Karlsruhe, canlı bir şehir olup çeşitli konaklama seçenekleri vardır. Üniversite yurtları, özel daireler,  paylaşımlı konutlar gibi seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Bu özelliklerinden dolayı Karlsruhe, Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek En Popüler Üniversiteler listemizde 6.’dır. 

7- RWTH Aachen Üniversitesi

Almanya'da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek En Popüler Üniversiteler

Tarihçe:

RWTH Aachen, 1870 yılında kurulmuş Almanya’nın en eski,  prestijli teknik üniversitelerinden biridir. Aachen şehrinde yer almaktadır, özellikle mühendislik ve doğa bilimleri alanlarında güçlü akademik itibara sahiptir.

Fakülteler:

RWTH Aachen Üniversitesi, geniş akademik yelpazede lisans, lisansüstü, doktora olanaklarına sahiptir. Mühendislik, doğa bilimleri, matematik, bilgisayar bilimleri, ekonomi, beşeri bilimler gibi çeşitli disiplinlerde fakülteler bulunmaktadır, Almanya’da Üniversite Okumak isteyen Türkler açısından iyi bir tercih olur.

Yurtdışı Öğrencilere Açıklık:

RWTH Aachen, uluslararası bir üniversitedir, birçok İngilizce program vardır. Ayrıca, üniversiteye başvurmadan önce Almanca dil yeterliliğine sahip olmanız gerekebilir.

Öğrenim Ücretleri ve Burslar:

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans  lisansüstü öğrenimi genellikle ücretsizdir. Ancak, RWTH Aachen’de bazı programlar için öğrenci katkı ücreti (Semesterbeitrag) talep edilebilir. Ayrıca, RWTH Aachen, burs imkanları vardır.

Yaşam, Barınma:

Aachen, canlı bir şehirdir, çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Üniversite yurtları, özel daireler,  paylaşımlı konutlar gibi seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Aachen’de yaşam maliyetleri Almanya’nın diğer büyük şehirlerine kıyasla genellikle daha ulaşılabilir düzeydedir. Bu özelliklerinden dolayı RWTH Aachen, Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek Popüler Üniversiteler listemizde 7.’dır.

8- Berlin Teknik Üniversitesi

Almanya'da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek En Popüler Üniversiteler

 

Tarihçe:

Berlin Teknik, 1879 yılında kurulan, Almanya’nın önde gelen teknik üniversitelerinden biridir. Berlin şehrinde yer alır. Mühendislik, bilim, matematik, ekonomi gibi alanlarda uzmanlaşmıştır. Bundan dolayı mühendislik alanlarında, Almanya’da Üniversite Okumak isteyen Türk öğrencilerin, tercih edebilecekleri üniversitedir.

Bölümler ve Fakülteler:

Berlin Teknik, geniş akademik yelpazede lisans, lisansüstü, doktora imkanları vardır. Mühendislik, bilgisayar bilimleri, mimarlık, ekonomi, matematik, fizik, kimya,  biyoloji gibi birçok disiplinde fakülteleri bulunmaktadır.

Yurtdışı Öğrencilere Açıklık:

Berlin Teknik Üniversitesi, uluslararası alana açık üniversitedir, birçok programı İngilizce dilinde sunmaktadır. Ayrıca, Almanca dil kursları da mevcuttur. Yurtdışı öğrenci ofisi, mentorluk programları, uluslararası öğrencilere entegrasyon, destek sağlamaktadır.

Öğrenim Ücretler,  Burslar:

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans,  lisansüstü öğrenimi genellikle ücretsizdir. Berlin Teknik’de de genellikle öğrenim ücreti talep edilmez. Ancak, bazı eyaletler öğrenci katkı ücreti (Semesterbeitrag) talep edebilir.

Yaşam – Barınma:

Berlin, çok kültürlü bir şehir olup çeşitli konaklama seçenekleri vardır. Üniversite yurtları, özel daireler, paylaşımlı konutlar gibi seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Bu özelliklerinden dolayı Berlin Teknik, Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek Popüler Üniversiteler listemizde 8. sıradadır.

9- Tübingen Üniversitesi

Almanya'da En Popüler Üniversiteler

 

Tarihçe:

Tübingen, 1477 yılında kurulan, Almanya’nın en eski üniversitelerinden biridir. Tübingen şehrinde yer alır, dünya çapında tanınmış akademik kurumdur.

Bölümler,  Fakülteler:

Tübingen, geniş akademik yelpazede lisans, master,  doktora imkanları vardır. Farklı disiplinlerde yedi fakülteye sahiptir: Teoloji, Hukuk, İşletme, Tıp, Bilim, İnsan Bilimleri, Matematik,  Ekonomi Bilimleri.

Yurtdışı Öğrencilere Açıklık:

Tübingen Üniversitesi, yurtdışından gelenlere açık üniversitedir, birçok İngilizce lisans, master programı sunar. Ayrıca, yabancılar açısından Almanca dil kursları, entegrasyon imkanları da mevcuttur. Almanya’da Üniversite Okumak isteyen, Yabancı Dil sorunu olan Türk öğrencilerin tercih edebilecekleri bir üniversitedir. 

Öğrenim Ücretleri,  Burslar:

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans, master öğrenimi genellikle ücretsizdir. Ancak, bazı eyaletler öğrenci katkı ücreti (Semesterbeitrag) talep edebilir. Tübingen, aynı zamanda burs ve finansal destek imkanları vardır.

Yaşam – Barınma:

Tübingen, tarihi şehirdir, canlı bir öğrenci yaşamına sahiptir. Öğrenciler genellikle üniversite yurtlarında, özel dairelerde veya paylaşımlı konutlarda konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Bu sebeplerle Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek Popüler Üniversiteler listemizde 9. sıradadır.

10- Freiburg Albert-Ludwigs Üniversitesi

Almanya'da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek En Popüler Üniversiteler

 

Tarihçe:

Freiburg Albert-Ludwigs, 1457 yılında kurulan,  Almanya’nın en eski üniversitelerinden biridir. Freiburg im Breisgau şehrinde yer almaktadır,  disiplinler arası araştırma üniversitesidir.

Bölümler, Fakülteler:

Freiburg, geniş akademik yelpazede lisans, master, doktora olanakları vardır. Farklı disiplinlerde 11 fakülteye sahiptir, bunlar arasında tıp, doğa bilimleri, matematik, hukuk, ekonomi, beşeri bilimler gibi alanlar bulunmaktadır.

Yurtdışı Öğrencilere Açıklık:

Freiburg, yurtdışına açık üniversitedir,  birçok programı İngilizce dilinde sunmaktadır. Almanca dil kursları,  entegrasyon imkanları da mevcuttur. Almanya’da Üniversite Okumak isteyen Türk öğrencilerin tercih edebilecekleri bir üniversitedir.

Öğrenim Ücretleri,  Burslar:

Almanya’da devlet üniversitelerinde lisans,  master öğrenimi genellikle ücretsizdir. Freiburg Üni.’de de genellikle öğrenim ücreti talep edilmez. Ancak, bazı eyaletler öğrenci katkı ücreti (Semesterbeitrag) talep edebilir. Freiburg Üniversitesi, aynı zamanda burs, finansal destek imkanları vardır.

Yaşam ve Konaklama:

Freiburg, popüler bir şehirdir, çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Üniversite yurtları, özel daireler,  paylaşımlı konutlar gibi seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz. Freiburg’da yaşam maliyetleri Almanya’nın diğer büyük şehirlerine kıyasla orta düzeydedir. Bu özelliklerinden dolayı Freiburg Albert-Ludwigs, Almanya’da Üniversite Okumak İçin Gidilebilecek Popüler Üniversiteler listemizde 10.dur.

Paylaş: