Almanya’da İş İlanları ve En Çok Aranan Meslekler

Almanya'da İş İlanları

Almanya’da İş İlanları ile En Çok Aranan Meslekleri Berlinyolu Danışmanlık olarak, okuyucularımız için araştırdık, sıraladık. Siz de, bu mesleklerden birine mensupsanız, Almanya’da iş bulmanız daha kolaydır. 

İş arama aşamasında iken, Almanya’daki iş ilanlarını titizlikle araştırmak gerekir. İlanlara internet iş siteleri, şirketlerin web siteleri, eleman ajansları ve gazete ilanları gibi araçlardan ulaşabilirsiniz. Size uygun olan ilanları tespit edin, ilana başvurunuzu yapın.

İlanları değerlendirip, başvuru yaptıktan sonra, iş mülakatlarına hazırlanmanız gerekir, bununla ilgili araştırma yapın. İlanlarına başvurduğunuz şirket ile ilgili bilgi edinin, başvurduğunuz pozisyonla ilgili sorulara cevaplar hazırlayarak, kendinizi nasıl ifade edebileceğinizi düşünün. İş arama süreçlerinde, mülakatlar genellikle yüz yüze ya da online olarak yapılır, bu yüzden teknik ekipmanlarınızı kontrol edin, gerekirse test edin.

Giriş vizesi için Almanya’daki bir iş yerinden işe kabul belgesine ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden ilk olarak iş ilanları ile işyeri bulmanız gerekmektedir. Bulduğunuz işyerinin mesleki yeterliliğinize uygun olması gerekir. Mesleki yeterlilik denkliğiniz varsa,  o zaman işyeri aramak için belki giriş yapabilirsiniz. İlanları takip ederek işyeri arama amacıyla Almanya’da en fazla 6 ay kalabilirsiniz.

Almanya’da İş İlanları İle Aranan Meslekler:

Mühendisler

Otomasyon teknolojisi, inşaat, mimarlık, otomotiv sanayi – elektrikli ulaşım, sürücüsüz ulaşım dahil, yenilenebilir enerjiler, çevre koruma, yapay zeka alanlarında mühendisler iş bulmaktadırlar.

İletişim Teknoloji Uzmanları

Yazılım geliştirme, uygulama destek, IT güvenliği, veri bilimi uzmanları günümüzde, dünyanın her yerinde olduğu gibi Almaya’da da kolaylıkla iş bulmaktadırlar.

Bilim İnsanları

Biyo teknoloji, kimya, enerji, çevre mühendisliği, tıbbi mühendislik, eczacılık, fizik bilim dallarındaki bilim insanları üniversitelerde, araştırma merkezlerinde, şirketlerin ar-ge bölümlerinde iş bulabilmektedirler.

Hekimler

Her branştaki uzman Doktorlara, tüm eyaletlerde hastanelerde ihtiyaç vardır.

Hemşireler, Bakıcılar

Hasta, çocuk, yaşlı bakımı için bakıcılara ve hemşireler kolaylıkla iş bulmaktadırlar.

Yetenekli zanaatkarlar

İnşaat, gelişim, metal, elektronik, ahşap, plastik, endüstriyel temizlik, el yapımı gıda ürünleri, sağlık, kişisel bakım, grafik tasarım, giyim, tekstil, deri endüstrisi sektörlerinde yetişmiş kalifiye elemanlar kolayca iş bulabilirler.

Yemek – Konaklama

Sektördeki tüm profesyonel personellere ihtiyaç vardır. Almanya’da İş İlanları ile En Çok Aranan Meslekler alanında, Yemek – konaklama sektöründeki kalifiye elemanlar iş bulmaktadırlar.

Almanya’da iş ve kariyer fırsatları için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:
×